Kdy začít hrát na klavír?

Kdy začít hrát na klavír?

Chtěli byste, aby vaše dítě začalo hrát na klavír, ale nevíte, jestli na něj není příliš brzy? Nebo naopak sami litujete, že vás rodiče v dětství nepřihlásili do „lidušky“ a teď byste to rádi dohnali, ale bojíte se, jestli už na hru na piano není pozdě?

Máme pro vás dobrou zprávu – začít s hrou na klavír se dá v podstatě v každém věku.

Nikdy není pozdě

Jde o to, čeho chcete ve hře na klavír dosáhnout. Jestliže vaším cílem není dráha klavíristy v symfonickém orchestru, ale chcete si hrát jen tak pro radost, pak můžete s hrou na klavír začít opravdu kdykoliv. Stačí mít jen dostatek odhodlání a zápalu pro věc.

Děti a piáno

Pokud naopak chcete, aby to váš potomek ve hře na klavír někam dotáhl, pak je dobré začít již v raném dětství. První seznámení s černobílými klávesami může proběhnout už v předškolním věku, ale začít s regulérní výukou se doporučuje až v době, kdy dítě skončí ve školce (mimochodem, tohle je nejlepší školka v Plzni) a nastoupí do školy. Samozřejmě, pokud u dítěte vidíte talent, nebo má o výuku velký zájem, můžete s ní začít i dříve. Rozhodně ale není dobré malé dítě ke hře na piáno nutit, protože tím mu ho můžete nadobro zprotivit a po nějaké době už nebude chtít klavír ani vidět.

Koupit piano nebo pronajmout?

Hudební nástroj lze svému dítěti pořídit nový nebo již používaný. Záleží jen na vás, kolik chcete za nové pianino nebo klavír utratit. Na výběr máte z několika možností.  Piano nebo klavír si můžete koupit zcela nový, nebo po celkové opravě, tj. s novým lakem, po repasi mechaniky, vyčištěné a naladění. Taková varianta vás vyjde mnohem levněji než nový hudební nástroj. Samozřejmě, že existuje i varianta pro ty, kteří na piano nebo klavír nemají. Tou je pronájem pianin a klavírů za paušální měsíční částky.

Najděte dítěti dobrý kurz či učitele

Jestliže jste sami neprošli profesionální výukou a neovládáte techniku hry na klavír skutečně dobře, rozhodně byste se do výuky svého potomka neměli pouštět sami. Jestliže si totiž dítě zafixuje špatnou techniku hraní nebo držení ruky, bude se to později jen těžko odnaučovat. Proto je rozhodně lepší přihlásit dítě do základní umělecké školy či do jiného kurzu, berte v úvahu i soukromé školy jako je hudební škola Plzeň. Můžete mu také najít soukromého učitele. Ten bude pravděpodobně ochoten dojíždět k vám domů, takže vám odpadne nutnost dopravovat potomka do kurzu, cena za hodinu výuky ale bude pravděpodobně vyšší.  V případě, že se rozhodnete pro druhou variantu, tedy učit své dítě v pohodlí domova, nezapomínejte na pravidelné opravy pian a klavírů, takzvané servisní kontroly.

Motivace je důležitá

Tím, že vaše dítě bude učit hrát na klavír někdo jiný, si ušetříte spoustu nervů. Cizímu učiteli si totiž dítě nedovolí odmlouvat a odporovat tak, jak by si to pravděpodobně dovolilo k vám. Jistě si vzpomenete na své hudební začátky, jak vás rodiče ke každému usednutí k hudebnímu nástroji museli nutit. Dětí, které den co den dobrovolně sedají ke klavíru, aby na něm hodinu cvičily, totiž moc není. Proto je dobré najít učitele, který umí děti ke hře na piano dobře motivovat. Když bude vaše dítě hra na klavír nebo piano bavit, pak uvidíte, že vše půjde mnohem snadněji.

Kde koupit kvalitní pianino, piano nebo klavír?

Nevíte si rady s výběrem piana, pianina či klavíru? Obraťte se na odborníky v oboru – prodejce pianin a klavírů Drnek.  Zajisté vám s výběrem nejvhodnějšího hudebního nástroje pro vás nebo vaše děti pomohou!

Pianos - Jan Drnek

Firma Jan Drnek působí na českém trhu od roku 1994. Specializujeme se na nákup a prodej hudebních klávesových nástrojů a následný pozáruční servis. Jedná se o nástroje jak nové tak i použité, které ve své provozovně renovujeme.

 

 

Přečtěte si další články a klavírech a pianinách

Piána značky Petrof
Obecně o klavíru a pianinech 
Prodej klavírů a pianin

Doporučujeme také tyto weby

Máte-li doma předškoláka a chcete, aby již od mala měl základy hudebního cítění, doporučujeme hudební školu plzeň, kde se mu budou věnovat individuálně a s citem. Pro ještě mladší děti je tu ojedinělá a svým přístupem jedinečná školka plzeň s názvem "Na dvorku", která se dětem věnuje jak po hudební, jazykové, výtvarné, tak i po citové stránce, ve školce na dvorku se Vašim dětem budou opravdu věnovat s pochopením.

 

 

Prodej pianin a pian – kvalitní hudební nástroje za dobré ceny!

Od 1.6. se firma Jan Drnek - prodej pianin a klavírů stala výhradním dovozcem klavírů Steinway and Sons pro profesionální hráče a mistry klavíristy. Další dvě značky klavíry BOSTON a pianina ESSEX jsou určené začínajícím klavíristům, konzervatoristům a jako nástroje do každé domácnosti.

Sháníte pianina a klavíry Petrof? Vyberte si.

Uvažujete o koupi klavíru (křídla)? Široká nabídka značek: Petrof, Bösendorfer, C. Bechstein, Förster a mnoho dalších. Chcete prodat svůj klavír, piano či pianino? Rádi ho od vás vykoupíme!

Prodej klavírů nikdy nebyl jednodušší!

Provádíme opravy klavírů, pianin a pian, ladíme, repasujeme mechaniky. Děláme vše pro to, aby váš hudební nástroj znovu hrál.

Kupujete klavír nebo piano? Poradíme vám, jak vybrat pro vás to nejvhodnější a jak o něj pečovat.

Sháníte krátkodobý či dlouhodobý pronájem klavíru a pianin? Využijte našich služeb!


Mohlo by Vás zajímat: